Джонатан Куик отново доказа високата си класа, спасявайки 31 шайби на вратата на Лос Анджелис Кингс, а неговият отбор спечели с 4:0 срещу Едмънтън като домакин. Това направи равна 2:2 серията между двата състава от първия кръг на плейофите в NHL. Два гола в третата част вкара Карл Грундстрьом. Началото беше поставено от Тревър Муур и Трой Стечър, а Джонатан Куик записа 10-ти мач без допуснат гол в плейофите. Любопитното е, че Кингс постигат първа домакинска победа в елиминации от шампионската за тях 2014-та година. Сейнт Луис Блус също изравни баланса в серията на 2:2 успеха с домакинското 5:2 над Минесота. Джордан Киру и Дейвид Перон вкараха по два гола за победителите, а вратарят Джордан Бинингам отрази 28 изстрела. Райън О’Райли добави петото попадение за Блус и също така прибави две подавания. Кирил Капризов вкара в първата част за гостите за 1:1, а Мат Болди намали на 2:3 в 2:39 минута на третата част от мача.