Черна бе вчерашната футболни вечер за Специалния и неговия „Тотнъм“, които имаха преднина от два чисти гола преди гостуването си в Загреб на местния „Динамо“ на 1/8 финал за „Лига Европа“, но паднаха с 0:3 след продължения и загубиха надежда за трофей през сезона. Те се представят посредствено и в английския шампионат. Героят на мача бе хърватският национал Мислав Оршич, който оформи хеттрик (62, 83, 106 минути) за историческата победа. Тя е още по-сладка, защото идва след оставката в понеделник на треньора Заран Мамич, който ще влезе в затвора за финансови машинации. „Днес беше на живот и смърт и в този момент ние умряхме“ - призна мениджърът на лондончани Жозе Моуриньо. На другия полюс е настроението в намиращия се в подем тим на „Манчестър Юнайтед“, който под ръководството на Оле Гунар Солскяр удържа минимална, но достатъчна победа с 1:0 над „Милан“ като гост и вече мечтае за трофея.

Голът падна в 49-а минута. Негов автор е противоречивият Пол Погба, който се завърна на терена след контузия и бе влязъл като резерва само три минути по-рано. След 1:1 в първия двубой Оле Гунар Солскяр и възпитаниците му гледат към следващия кръг със силно напомпано самочувствие, подкрепено и от престижното второ място във временното класиране във Висшата лига. Останалите мачове: "Арсенал" - "Олимпиакос" 0:1 (в първия мач 3:1) (Ел Араби 51) "Мьолде" – "Гранада" 2:1 (0:2) (Вайехо 29-авт, Хестад 90-д; Солдадо 72) "Шахтьор" (Донецк) - "Рома" 1:2 (0:3) (Мораеш 59; Майорал 48, 72) "Рейнджърс" - "Славия" (Прага) 0:2 (1:1) (Олайнка 14, Станчу 74) "Виляреал" - "Динамо" (Киев) 2:0 (2:0) (Морено 13, 36) "Йънг Бойс" - "Аякс" 0:2 (0:3) (Нерес 21, Тадич 49-д) Подчертаните отбори продължават на четвъртфинала.