Лидерът в Западната конференция Колорадо загуби от Ванкувър с 1:3. Джей Ти Милър блесна с гол и асистенция, по веднъж за успеха на канадците се разписаха Бо Хорват и Брок Босър. Вратарят Ярослав Халак спаси 32 удара, а Танър Пиърсън добави две асистенции за Ванкувър, който има само една победа от последните си 6 мача. Назем Кадри отбеляза единствения гол за тима на Колорадо, който прекъсна серия от 4 поредни победи. Бъфало победи Питсбърг с 4:3 след изпълнение на дузпи в среща от редовния сезон на НХЛ. Тейдж Томпсън се отличи два гола в редовното време, а Алекс Тух подпечата успеха на Бъфало с гол при наказателните удари. Победата е трета поредна за тима. За Питсбърг се отличиха звездите Сидни Кросби и Евгений Малкин, които записаха по попадение и голово подаване, но това не бе достатъчно и съставът прекъсна серия от 3 поредни победи. Анахайм отстъпи у дома от Чикаго с 2:4 в друга среща от кръга. Дилън Строум вкара ключовия трети гол за Блекхоукс 3:50 минути преди края, а минута преди края се разписа и Алекс ДеБринкат за крайното 4:2. Патрик Кейн се отличи с гол и две асистенции, а веднъж за Чикаго се разписа и Тейлър Радиш. Сам Карик ознаменува юбилейния си мач №100 в кариерата с два гола за Анахайм, които обаче се оказаха недостатъчни в този мач.