Шампионът Лудогорец успя да надвие с 2:0 Локомотив Пловдив на стадион „Хювефарма Арена“ в голямото дерби от втория кръг на Първа лига. След активно второ полувреме “орлите” стигнаха до успеха с попадения на Бърнард Текпетей в 50-ата минута и Каули (87). Разградчани имаха надмощие почти през целия мач, но успяха да го материализират чак след почивката.

Състави:

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 4. Сисиньо, 32. Пластун, 24. Вердон, 14. Групер, 23. Шоу, 7. Сантана, 64. Янков, 37. Текпетей, 73, Рик, 10. Тисера

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Пиргов, 19. Василев, 4. Паскалев, 91. Бидунга, 20. Петрович, 15. Зебли, 33. Каракашев, 14. Илиев, 7. Дион, 9. Карагарен, 99. Боруков

Двата тима започнаха успешно новия сезон в Първа лига. Възпитаниците на Анте Шимунджа се наложиха с класическото 3:0 над новака Септември София на Националния стадион „Васил Левски“. "Смърфовете“ също записаха победа в първия кръг след обрат срещу Пирин Благоевград.

Тимът на Локомотив Пловдив обаче понесе сериозен удар след първия мач срещу „орлетата“, тъй като стана ясно, че халфът Петър Витанов е получил тежка контузия и ще бъде остане извън терените близо месец.