По изключително болезнен и тежък начин бе спрян пътят на Григор Димитров към финала на US Open 2019. Най-добрият тенисист на България преклони глава с 0:3 сета от поставения под №5 в света руснак Даниил Медведев в страхотен трилър, който се яви първи полуфинал на Отркитото първенство на САЩ, пише gong.bg. Мачът приключи за малко над два часа и половина, а в отделните части резултатът бе 6:7(5), 4:6, 3:6 за родения в Москва състезател.

Срещата се игра през цялото време на затворен покрив, след като времето в Ню Йорк не позволяваше да се играе на отворен корт, тъй като имаше буря и духаше много сериозен вятър на Източното крайбрежие в САЩ. Макар тежката и брутална загуба, сполетяла българина, представянето му на последния турнир на Големия шлем не бива да бъде пренебрегвано, след като Гришо изигра наистина силни и стойностни мачове в Ню Йорк. С достигането си до полуфиналната фаза българинът Григор Димитров се завърна в Топ 25, след като вече има 1912 точки, премествайки се от №78. Първият сет бе изключително изравнен и играта, предоставена от двамата бе много нервна. Това наглед бе нормално, след като и двамата се бореха за първи път на място във финалния мач на турнир от Големия шлем. Частта започна с пробив на Медведев, но два гейма по-късно Григор върна брейка на опонента, за да продължи сетът с изравнените си отигравания. Българинът стигна до точка за пробив при 3:4, но не успя, за да влезе мачът в тайбрек, който изобилстваше от грешки за сервиращите. Е, с една повече направи Гришо, който сдаде първия сет. Втората част стартира пък с пробив за българина, който обаче на бърза ръка го пропиля, а също така дори в четвъртия гейм „подари” подаването си след серия от грешки, които не биваше да допуска. Българинът се събра и стигна до четири брейкбола в петия гейм, като при последния си шанс изравни резултата, но в десетата част Медведев надделя с воля и упоритост и затвори частта при 6:4 и 2:0 сета. За огромно съжаление за Григор третият сет се разви точно по вкуса на новия №4 в света Медведев. Българинът взе лесно своето първо подаване, но при второто си „сдаде” сервиса на опонента, за да може Медведев да вземе предимство. Същевременно руснакът регистрира убийствените 80% на спечелени точки при втори сервис в последната част, което на практика тотално обезвери и сломи българския атлет. Гришо отрази при 3:5 два мачбола на съперника, но при последвалия сервис-гейм Медведев бе достатъчно точен в преценката си на корта и затвори мача след 2 часа и 41 минути игра.