Рафаел Надал успя да победи Фабио Фонини във втория кръг на US Open с много замахвания и разкървавен нос. С победа с 2:6, 6:4, 6:2, 6:1 след 163 минути испанецът се реваншира на италианеца за поражението в този турнир през 2015 година. Необичаен мач с много колебания изиграха Надал и Фонини, като в крайна сметка испанецът успя да намери своя ритъм и да триумфира. Фонини спечели убедително първия сет с два пробива, а във втория, започнал с няколко пробива, имаше предимство от 4:2. Фонини спря дотук, позволявайки на Надал да спечели четири игри и да изравни резултата. Интересна ситуация се получи в началото на четвъртия сет. В четвъртата игра ракетата отскочи от тепиха, удари Надал и разкървави носа му. След оказана медицинска помощ той се върна на терена. В следващия кръг Надал очаква да срещне Ришар Гаске, който победи Миомир Кецманович в четири сета с 6:2, 6:4, 4:6, 6:4. Надал води в двубоите със 17:0. Григор Димитров отпадна от US Open след загуба във 2-ия кръг. Той отстъпи на американеца Накашима с 6:7(7), 5:7, 3:6 Димитров имаше чудесни шансове да вземе поне откриващия сет в мача. В него българинът контролираше играта и пропусна общо три възможности за пробив, като не даде нито един брейкбол на 21-годишния Накашима. Стигна се до тайбрек, в който българинът водеше с 4:3 точки с минипробив, но в крайна сметка го загуби с 5:7.