Жена твърди, че е била нападната в градския транспорт в София. Това станало непосредствено след като направила забележка на пътник за това, че пуши в превозното средство. В резултат пътуването й в трамвай номер 10 завършва с хематом на крака и обида. Сн: btv.bg

От страх жената не разкрива лицето си. Всичко започва, защото избира да не замълчи, когато вижда нередна ситуация. „Един господин – запалил цигарка и си пуши вътре и си пие в трамвая. Всички си се возят, никой не му прави забележка. Никой нищо не му казва. При което аз се обръщам и му казах: „Господине, не е редно да се пуши в трамвай“. Той агресивно ми обясни, че „днес в трамвая се пуши“. Обиди ме, нагруби ме, напсува ме“, разказа пред bTV пострадалата. Въпреки грубия тон, тя не се отказала: „Отидох при ватмана, почуках му на стъклото и му казах: „Извинявайте, имаме проблем в трамвая – един господин пуши“. Отговорът беше: „Аз проблеми нямам. Ето тук на кабинката има телефон – обадете се“.
Речено – сторено. Набира номера за сигнали при нарушаване на забраната за пушене. Отсреща обаче й отговарят, че са от РЗИ, а щом пуши не ватманът, а пътник – нищо не могат да направят. Съветват я да подаде сигнал на 112. Докато говори по телефона, към нея тръгва човекът, на когото е направила забележка. „Каза ми, че ще ме убие. Ритна ме в крака – силно. След това тръгна да ме рита по-нагоре в корема, но аз се дръпнах между седалките и той излезе от предната врата. И никой нищо…. Разплаках се – стана ми обидно!“, спомня си за ужаса жената. В трамвая има камери, които са записали случилото се. Според Столичния електротранспорт ватманът също е предупредил пътника да махне цигарата, но побой не видял, каза пред bTV инж. Иво Василев, който е зам.-директор по експлоатационните въпроси.
„От две години работи – много добър ватман е. Той все пак е отворил вратата, предупредил е гражданина, който е бил нередовен вероятно. И този гражданин, след като не се е отнесъл с уважение към ватмана, е напуснал през първа врата на спирката трамвая директно. Така че няма продължение на този конфликт така че да трябва ватманът да търси допълнително съдействие или да оказва някакво друго. Той не е правораздавателен орган и не може да въвежда ред и правосъдие в превозното средство по какъвто и да е повод“, посочи инж. Василев.