Григор Димитров започна участието си на АТП 500 турнира в Барселона, Испания след отличното му представяне в Монте Карло миналата седмица. Негов съперник е Федерико Кория от Аржентина. Братът на легендата Гилермо Кория. Понстоящем той е 52-ри в света, докато първата ни ракета е 23-ти. Най-добрият резултат на хасковлията в каталунската столица е 1/4-финал през 2018-та година. Мачът бе спрян за няколко часа в решителния трети сет секунди, след като българинът проби подаването на съперника си за 2:1. Впоследствие играта бе подновена, но само за около петнайсетина минути, след което отново бе преустановена заради нов порой. Така, ако метеорологичните условия не позволят да се излезе отново на корта, двубоят ще се доиграе в четвъртък.

Първи сетВтори сетТрети сетСлед нова вълна от дъжд над Барселона, срещата е прекъсната за неопределено време.