Ливърпул спечели с 4:0 дербито на Англия срещу Манчестър Юнайтед в отложен мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Домакините стигнаха до успеха без особени трудности и с категорична игра, като до почивката водеха с 2:0, а имаха и отменено попадение. Автори на головете бяха Луис Диас и Мохамед Салах, а през втората част Садио Мане и отново Салах добавиха трети и четвърти. „Червените дяволи“ изглеждаха хаотично и мудно в липсата на лидера си Кристиано Роналдо, който отсъстваше заради смъртта на новороденото си дете, което изгуби в понеделник. Така мърсисайдци оглавиха класирането със 76 точки поне до сряда, когато Манчестър Сити приема Брайтън и ще има възможност да си върне водачеството в таблицата.