Ливърпул победи с 3:2 като гост Виляреал в реванша от ½-финалите на Шампионската лига. През първото полувреме нищо не предвещаваше такъв резултат, а точно обраното, тъй като домакините още в 3-ата минута поведоха, а в 41-ата минута авансът на мърсисайдци бе напълно заличен след второ попадение на „жълтата подводница“. Втората част обаче възпитаниците на Юрген Клоп излязоха преобразени и след 60-ата минута нанизаха три безответни гола, с което направиха общия резултат 5:2. Така „червените“ се класират на третия си финал за последните 5 години, след като през 2018-та загубиха от Реал Мадрид, а през 2019-та спечелиха срещу Тотнъм. В сряда е другият ½-финал между Реал Мадрид и Манчестър Сити.

Виляреал (4-4-2)Раул Албиол (Орие 79')Жерард Морено (Чуквуезе 69')Первис Еступинян (Трихерос 79')Боуайе Диа (Алкасер 80')Франсис Коклен (Педраса 69')АлкасерЧуквуезеТрихеросПедрасаОриеСтарши треньор: Унай ЕмериЛивърпул (4-3-3):Андрю Робъртсън (Цимикас 80')Фабиньо (Милнър 84')Тиаго Алкантара (Джоунс 80')Диого Жота (Диас 45')МилнърДжоунсЦимикасДиасМениджър: Юрген Клоп