Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович се класира на полуфиналите на турнира на клей в Белград. В изцяло сръбски сблъсък Джокович надигра Миомир Кецманович с 4:6, 6:3, 6:3 за 2 часа и 20 минути игра. Както в предишния кръг, в който победи друг сърбин - Ласло Джере, така и сега Джокович трябваше да прави обрат, след като загуби първия сет. 20-кратният победител в турнирите от "Големия шлем" започна колебливо срещата и загуби подаването си в четвъртия гейм, което даде аванс на Кецманович от 3:1. До края на първата част нови пробиви не последваха и така водачът в турнирната схема се оказа изоставащ. В началото на втория сет Кецманович направи нов пробив за 2:1, но в този момент Джокович превключи на обичайното си ниво и до края на срещата показа напълно различно лице. Сръбският ас изравни веднага за 2:2, а малко по-късно пробив отново, този път за 5:3 гейма. В третия сет двамата тенисисти печелеха лесно подаванията си до 3:3 гейма. Тогава Джокович направи пробив на нула, след което направи още един пробив, с който затвори срещата. За място на финала водачът в схемата ще играе с победителя от двойката между руснака Карен Хачанов и бразилеца Тиаго Монтейро. Наградният фонд на турнира в Белград е 534 хиляди евро.