Нова голяма победа за българския спорт. Изключителната Мария Гроздева постигна пореден невероятен успех в богатата си спортна кариера. Българската състезателка по спортна стрелба и президент на Български стрелкови съюз завоюва световната купа в дисциплината 25 м спортен пистолет в Пекин, Китай. Състезанието бе изключително силно с участието на всички звезди на световната спортна стрелба. Мария влезе с шести резултат на финала, а първа бе германката Моника Карш. На финала обаче Гроздева бе безапелационна. На второ място остана унгарката Вероника Майор, а трета е гъркинята Анна Коракаки. С тази победа Гроздева си осигури 7-мо участие на олимпийски игри, от които вече има два златни и три бронзови медала. Останалите български състезателки се класираха съответно 18 - Антоанета Бонева и 44-та Мирослава Минчева.