Спортист №1 на България Цветана Пиронкова продължава да демонстрира, че е в отлична форма. Тя се класира за основната схема на на Australian open и ще играе на трети пореден турнир от Големия шлем след завръщането си от майчинство. 33-годишната пловдивчанка спечели и третия си мач от квалификациите. Тя победи рускинята Маргарита Гаспарян с 2:0 сета (6:1, 7:5) и така за първи път от 2017 г. ще излезе на кортовете в Мелбърн. Тогава родната тенисистка отпадна в първи кръг след загуба с 1:6, 6:4, 1:6 от Агнешка Радванска. Пиронкова си взе почивка, за да роди своя син Александър. Тя се завърна на корта през 2020 г., като достигна до четвъртфинал на Откритото първенство на САЩ и до трети кръг на "Ролан Гарос