Мъжкият национален отбор по волейбол направи нова крачка по извънредно дългия път към класиране на олимпийските игри в Токио 2020. В последния си мач от първата фаза на квалификационния турнир в Берлин (Гер) селекцията на Силвано Пранди надделя на европейския шампион Сърбия с 3:2 (21, -24, 22, -20, 13) и след трета поредна победа сензационно си осигури първото място в крайното класиране на група Б. Двубоят в зала "Макс Шмелинг" в Берлин на практика приключи след края на третата част, тъй като нашите се нуждаеха от два спечелени гейма, за да си гарантират участие на 1/2-финалите. С най-голям принос за драматичния успех над сърбите беше диагоналът ни Цветан Соколов, който за три гейма заби 20 т. (2 аса) и стана топреализатор в мача. Тодор Скримов също направи две директни точки от сервис и завърши с общо 14 т. (2 аса, 3 блока). Капитанът Виктор Йосифов (9 т.) и Розалин Пенчев (7 т.) пък пласираха по 4 аса, а отборът ни приключи със забележителните общо 14 аса, след като и разпределителят Георги Сеганов добави два. За сърбите най-резултатни бяха Неманя Петрич със 17 т. (2 аса, 1 блок), Урош Ковачевич с 14 т. (2 блока) и Александър Атанасиевич с 12 т. На 1/2-финалите днес България ще се изправи срещу домакина Германия, който остана втори в група А, а Франция ще срещне първия от другия поток Словения. Мачовете са съответно от 21:10 ч. и 18:00 ч. наше време. Победителите ще играят финал помежду си в петък от 21:10 ч. Квота за игрите в Токио 2020 ще получи само шампионът в квалификационния турнир.