Германия спря устрема на българските волейболисти по пътя към Токио 2020. В полуфинален мач от олимпийската квалификация в Берлин домакините победиха нашите с 3:1 гейма (25:20, 25:23, 20:25, 25:23). Така в големия финал днес германците ще се изправят срещу тима на Франция, който обърна Словения в другия полуфинал от 0:2 до 3:2. Мачът с германците бе изключително равностоен, но домакините успяваха да поддържат минимална преднина от 2-3 точки, която накрая на геймовете се оказваше достатъчна. Те успяваха да неутрализират началните удари на нашите и на свой ред да изпълняват много силни такива, както и добре да подсигуряват нападателите си. Най-резултатен в мача бе Цветан Соколов с 18 точки. 17 за победата на своите реализира завърналата се немска звезда Георг Грозер, а Калиберда добави 15.