Атлетико Мадрид напомни на всички, че е хитър отбор. Грозно играещият според всички любители на футбола тим на Диего Симеоне успя да спечели с 1:0 първия мач от 1/8 финалите в Шампионска лита срещу европейския и световен клубен шампион Ливърпул. Здрава защита и ефективност се оказаха отново златното оръжие за "дюшекчиите". Гостите определено не изиграха добър мач и регистрираха една от много малкото си загуби през този сезон. В четвъртата минута Атлетико изпълни корнер, получи се разбъркване, топката се удари в крака на Фабиньо и стигна по земя до Саул, който беше фронтално срещу вратата на два метра от гол линията и спокойно реализира за 1:0. В 20-ата момчетата на Диего Симеоне създадоха много добра възможност. Топката беше центрирана отляво, тупна коварно и Андрю Робъртсън в последния миг успя да я избие пред погледа на Мората. Мощен натиск на Ливърпул в началото на второто полувреме. Хитреците на Диего Симеоне обаче продължаваха да се бранят добре, окопани в своята половина. Това, което умеят най-добре. В другия мач от тази вечер Борусия Дормунд успя да спечели с 2:1 срещу Пари Сен Жермен и също завърза интригата в тази двойка. Чудото Хааланд откри в 69-та минута, Неймар изравни в 75-та. Домакините успяха да стигнат до победата с гол отново на Хааланд две минути по-късно.