Отборът на Лудогорец победи Жалгирис (Вилнюс) с 1:0 у дома в първи плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа.

На "Хювефарма Арена" в Разград българският шампион категорично надигра литовския си съперник и може да съжалява, че не си осигури по-добра преднина преди реванша следващата седмица.

"Орлите" поведоха в резултата още във втората минута, когато защитникът на гостите Иван Татомирович си отбеляза автогол.

В следващите минути възпитаниците на Анте Шимунджа доминираха, като на три пъти техни удари срещнаха гредата, а Кирил Десподов пропусна отличен шанс за гол.

В самия край Жалгирис остана с човек по-малко на терена след втория жълт картон на резервата Донатас Казлаукас.

По този начин Лудогорец направи важна крачка към груповата фаза на Лига Европа, но всичко ще се реши след реванша в Литва следващия четвъртък.