Победа за Цветана Пиронкова на старта на големия турнир в Маями от най-високата категория WTA 1000 и с награден фонд 3,26 милиона долара. Спортист номер 1 на България победи американката Кейти Макнали със 7-6 (0), 7-6(4) за малко над два часа. Мачът не започна добре за Цвети, която допусна пробив още в първия гейм, а след това изостана с 0-2. Българката обаче отговори с пет поредни спечелени гейма, преди да допусне ново колебание и да прахоса един сетбол при 5-4 и сервис на Макнали. Американката продължи силната си серия до четири поредни гейма в своя полза и обрат в резултата до 5-6. При този резултат обаче Цвети успя да реализира пробив и така се стигна до тайбрек. В него българката не загуби нито една точка и спечели първия сет за 73 минути игра.

Вторият сет не се различаваше много от първия. Макнали поведе с 5-2, но Цвети върна пробива с гейм на нула за 4-5. При 5-6 българката отрази два сетбола при собствен сервис и вкара сета в тайбрек, където Цвети бързо поведе с 5-2 и запази преднината си, за да затвори мача със 7-4 точки в тайбрека. Във втория кръг на квалификациите Пиронкова ще играе срещу победителката от срещата между №92 в света Мартина Тревизан от Италия и №143 Олга Говорцова от Беларус.