Еквадор победи домакините с 2:0 в мача на откриването на 22-то издание на Световното първенство по футбол.

Мачът се състоя на стадион

„Ал Баит“ в Ал Хор, на 40 км от столицата Доха, южноамериканците удариха съперника с два гола до почивката и потеглиха успешно в група А на надпреварата.Още в самото начало възпитаниците на Густаво Алфаро преодоляха вратаря на катарците Саад Ал Шийб. Енер Валенсия се разписа с глава след акробатична асистенция на негов съотборник, но попадението бе отменено след проверка на Системата за видеоповторение.В 16-та минута той се разписа комфортно от дузпа за нарушение на Ал Шийб в наказателното поле на Катар. Домакините просто не можеха да отговорят на темпото на съперника, който удвои аванса си след около половин час игра, когато Анхело Пресиадо намери Валенсия, а той не сбърка за 2:0 след прецизен изстрел с глава. Най-доброто положение за домакините дойде в добавеното време на първата част, когато Алмоес Али бе длъжен да засече с глава центриране на свой съотборник, но не успя да се справи от непосредствена близост.

За първи път домакин губи

откриващия си мач на Мондиал в историята на световните първенства. Утре Сенегал се изправя срещу Нидерландия в другия двубой от групата.В следващите си срещи Катар играе с шампиона на Африка в петък, 25 ноември, от 15:00 часа българско време, докато южноамериканците имат за съперник „лалетата“ също в петък, веднага след приключването на двубоя между домакините и Сенегал.