След евакуация на публиката и закъснение от повече от час, Торонто победи като домакин със 131:91 Индиана. Проблем с високоговорителя на арената доведе до началото на малък електрически пожар в първата четвърт на мача в „Скотиабанс арена“. Пожарна служба на Торонто призова за евакуация на феновете и отборите, когато оставаха 4:05 минути от втората четвърт и Раптърс имаха аванс от 66:38. Доминацията на канадците продължи след забавяне от 65 минути и без привърженици. Паскал Сиакам завърши с 23 точки и 7 асистенции, а Скоти Барнс добави 19 пункта за успеха. Ошае Брисет бе над всички за Индиана с 21 точки. Де'Антъни Мелтън отбеляза рекордните си за сезона 24 пункта при победата на Мемфис със 127:102 над Милуоки. Дезмънд Бейн и дилън Брукс добавиха съответни 20 и 19 точки за Гризлис. Янис Адетокунмпо наниза 30 точки и направи 11 борби за Милуоки, но и това не бе достатъчно. Зак Лавин завърши с 25 точи, а Демар ДеРозан с 20 при изключително важната победа на Чикаго над Кливланд с 98:94. Двата тима спорят за пето място в Източната конференция. Чикаго остава на тази позиция, а Кливланд дори падна на седма позиция, след като бе изпреварен от Торонто. Кевин Дюрант отбеляза 23 точки само за 31 минути при победата на Бруклин със 110:95 над Маями. Дабъл-дабъл добави Андре Дръмонд (13 точки, 11 борби), а със 17 точки се отчете Сет Къри, който пропусна предишен мач поради болки в левия глезен. Никола Йокич записа 35 точки, 12 борби и 8 асистенции, а Арън Гордън добави 20 пункта и 9 борби и домакинът Денвър победи Оклахома със 113:107.