Волейболните ни национали победиха Австрия с 3:0 гейма (25:15, 25:18, 25:22), с което гарантира класирането на тима за Европейското първенство с третия си пореден успех в групатa. Първата точка в мача беше за българите след неуспешен сервис на съперника. Мартин Атанасов реализира третата точка за България с отлична атака, а Алекс Грозданов направи резултата 4:0 за "лъвовете", което принуди треньорът на Австрия да вземе прекъсване. В най-важните моменти в края на играта "трикольорите" показаха борбеност и спечелиха с 25:22 за 25 минути, а с това и мача с 3:0 гейма.

Състав на българския отбор: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Къртев – Владислав Иванов-либеро Старши треньор: Силвано Пранди