Българките Ева Брезалиева и Стилияна Николова заеха второто място отборно при девойките в официалното класиране на Международния турнир по художествена гимнастика в Москва, съпътстващ Гран При, съобщи БНР. Спечели първият отбор на домакините от Русия, а трети са испанките. Родените през 2005 година Брезалиева (с оценки 18.100 на лента и 21.000 т. на бухалки) и Николова (18.050 на лента и 21.550 т. на бухалки) направиха много силно представяне във втория ден от надпреварата. Вчера Ева получи оценки от 18.950 на въже и 18.200 на топка, а Стилияна Николова получи оценки от 18.050 на въже и 17.500 на топка. Във финалите на уредите Ева Брезалиева спечели сребърни медали на въже и топка и бронзов медал на лента, а Стилияна Николова грабна среброто във финала на бухалки. Президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева похвали в официалната страница на БФХГ момичетата и техните треньорки: "Изключителна игра на българките при девойките в Москва. Много силни композиции, изиграни със спокойствие, увереност и артистичност. Много труд се хвърли, но резултатът е видим. Преди 10 дни написах, че съм щастлива от показаното на контролното за девойки, днес съм и горда от гимнастиката, която показаха двете ни талантливи момичета и техните треньори Валентина Иванова и Райна Тошева. От утре нека има още повече работа, с много желание и стръв за бъдещите състезания".