Отборът на САЩ победи Турция с 3:2 (25:21, 25:17, 22:25, 19:25, 15:12) и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по волейбол за мъже, където чака Полша. Успехът дойде изключително драматично за американците, които бяха смятани за големи фаворите. Те спечелиха сравнително лесно първите два гейма, но вместо да затворят мача с чиста победа, позволиха на тима на Турция да се върне. Така се изиграе тайбрек, в който резултатът бе 12:12, но по-голяма класа на тима на САЩ все пак му позволи да отбележи последните три точки. Атаката на Турция бе по-силна, но американците се наложиха драматично заради по-добрия си сервис и блок. Най-резултатен за американците със 17 точки бе Дейвид Смит, а 15 добави Матю Андерсън. Над всички в мача бе турският диагонал Адис Лагамуджа, който заби цели 31 точки.