Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха титлата на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон в испанската столица Мадрид. Поставените под номер 1 българки победиха на финала четвъртите в схемата германки Линда Ефлер и Изабел Лохау с 21:14, 21:10 за 35 минути. Сестрите поведоха с първия гейм, но съперничките им изравниха 14:14. След това обаче Габриела Стоева и Стефани Стоева направиха серия от 7:0 и затвориха частта. Във втория гейм българките взеха аванс от 13:6 и след 21:10 стигнаха до крайния успех. За Габриела Стоева и Стефани Стоева това е трета европейска титла след 2018 и 2021 година. Шампионките на България бяха поздравени и от министъра на спорта Радостин Василев, който написа: "Трета поредна европейска титла за Габриела и Стефани Стоеви! С успеха си на двойки те отново ни накараха да се гордеем, че са българки. Габриела и Стефани се наложиха във финала в Мадрид над германките Линда Ефлер и Изабел Лохау с 21:14 и 21:10 за 34 минути. Това е трети триумф за нашите бадминтонистки след 2018 и 2021 г. Щастлив съм, че тези две изключително борбени и всеотдайни момичета превъзмогнаха всичко през годините и продължават да защитават честта на българския флаг. Поздравявам Габриела, Стефани и треньорския щаб за поредния успех. Надявам се, че тяхната доминация в Европа няма да приключи скоро. Браво, момичета!".