Цветана Пиронкова победи украинката Марта Костюк в първия кръг на тенис турнира в Маями след изключително оспорван двубой. Българката спечели със 7:6 (4), 3:6, 6:3 след два часа и половина. Повече от половината от изиграните геймове в срещата завършиха с пробиви - общо 16, като двете направиха по осем. В следващия кръг Пиронкова ще срещне осмата в света Арина Сабаленка, с която до момента не е играла. Мачът е тази вечер не преди 20.00 часа. В мача срещу Костюк българката допусна ранен пробив, но успя да направи обрат за 4:3, след което съперничката й веднага направи нов пробив и изравни. Пиронкова взе предимство с пробив на нула за 6:5 и сервираше за спечелване на сета, но не успя да постигне целта си. Тайбрекът също беше изпълнен с минипробиви, но Пиронкова беше във водещата роля и се наложи със 7:4 точки. Костюк поведе с 5:2 във втория сет след два пробива, като българката върна единия, но след това загуби с 3:6. Пиронкова проби още в началото на третия сет. След това във втората му половина никоя от двете не можа да спечели гейм на свой сервис и се стигна до 6:3 в полза на българката.