Владимир Тарасенко наниза хеттрик за Сейнт Луис при успеха с 5:2 в петия мач от серията в Западната конференция срещу Минесота в NHL. По този начин той помогна на тима си да поведе с 3:2 победи в серията от първия кръг на елиминациите. Руснакът заби три шайби поред в третия период, оформяйки натурален хеттрик. Първите два гола паднаха в самото начало на частта, само в рамките на 1 минута и 28 секунди. Мач с 3 шайби за него стана втори в кариерата му в плейофите за Купа "Стенли", като предишният път негова жертва отново бе Минесота, но преди седем сезона - през 2015-та година. По този начин той изравни клубния рекорд с по два хеттрика в плейофите, както са го направили Франк Сен-Марсел и Джейдън Шварц. Кирил Капризов вкара двата гола за Минесота, а Кевин Фиала се отличи с две асистенции. Сейнт Луис, който е номер 3 в решетката на плейофите на Запад, смени вратаря и Джордан Бинингтън спаси 30 изстрела към мрежата си. Бинингтън застана в четвъртия двубой под рамката вместо Виле Хусо и откакто пази той, отборът постигна две победи в две срещи. Колегата му на другата врата Марк-Андре Фльори отрази 27 изстрела. Райън О’Райли даде преднина на Блус само след 4:53 минути игра, като направи добавка при отбита шайба при численото превъзходство. В 13:15 минута обаче също с човек повече Минесота изравни чрез Капризов, а само след 4 минути отново той направи пълен обрат. Във втората третина Брандън Саад възстанови равенството 2:2, за да дойде времето на Тарасенко с хеттрика му в третата част.