ПСЖ и „Ливърпул“ продължават напред в Шампионската лига без особени сътресения, след като имаха добра преднина от първите си мачове. В Париж бе по-интересният сблъсък, защото домакините имаха преднина от 3 гола срещу „Барселона“, но все още се помни знаменитият обрат на каталунците през 2017 година, когато загубиха с 0:4 от същия противник, но после го надвиха с 6:1. Чудо на „Парк де пренс“ не стана, въпреки че имаше някои кризисни моменти за домакините. Каталунците изиграха по-силно първо полувреме, но за тяхно разочарование то приключи при резултат 1:1 след гол на Мбапе от дузпа в 30-та минута и изравнително попадение след шут на Меси в 37-та.

Възловият момент в мача дойде в края на полувремето, когато аржентинският идол на Барса пропусна дузпа, а с това и възможността да нанесе психологически удар на домакините. През втората част „Барселона“ не успя да се вдигне на щурм, а парижани противодействаха много активно и резултатът се запази до последния съдийски сигнал. „Ливърпул“ излезе срещу „РБ Лайпциг“ за втори път на унгарския стадион „Ференц Пушкаш“ и за втори път победи с 2:0, като се разписаха и същите голмайстори. Първото полувреме бе равностойно, с положения и пред двете врати, но завърши без гол. През втората част две попадения на Мохамед Салах и Садио Мане в рамките на 4 минути напълно убиха интригата и „Ливърпул“ се присъедини към „Порто“, „Борусия“ (Дортмунд) и ПСЖ в четвъртфиналите.