Александър Барков вкара 38-ия си гол за сезона, а Флорида направи рекорд в историята си с 12-та поредна победа при успеха над Далас с 5:2. Мейсън Марчмънт завърши с гол и асистенция, а Сам Райнхарт, МакКензи Уигър и Ноел Ачиари също се разписаха. Джонатан Юбердо направи две асистенции и се бори с Конър МакДейвид от Едмънтън, с който имат по 113 точки. Сергей Бобровски спаси 28 удара за Флорида. Тейлър Бертуци и Сам Гагнър се разписаха за Детройт. Стивън Самкос отбеляза 34-ия си гол за сезона и стана голмайстор на Тампа Бей във вечната класация при победата над Торонто. Кучеров вече има 20 попаднения през сезона. Алекс Килърн (2 гола), Онджей Палат и Рос Колтън (2 гола) завършиха с по 3 точки. Пат Маруут отбеляза десетото си попадение за сезона, а Андрей Василевски спря 36 удара. Иля Микхейев вкара за Торонто. Матю Ткачук вкара 40-ия си гол, Кристофър Танев добави попадение в третата част при успеха на Калгари над Далас, за да спечели тимът титлата в Централната дивизия. Ноа Ханифин и Андрю Мангипейн също бяха точни за победителите. Джейсън Робъртсън и Люк Гленденинг се разписаха за Далас. Андрю Коп вкара 3 гола в първата част, Крис Крайдър отбеляза своя 51-ви гол за сезона при победата на Ню Йорк Рейнджърс над Айлъндърс. Райън Стром се отчете с гол и асистенция, Райън Рийвс също вкара, а Артеми Панарин завърши с 4 асистенции за успеха. Брок Нелсън вкара 2, а Джош Бейли завърши с гол и асистенция за Айлъндърс. Сет Джарвис отбеляза гол в 8:21 минута на третата част, за да помогне на Каролина да навакса пасив от две попадения и да победи Уинипег. Теуво Теравайнен и Джейкъб Слейвин също се разписаха за успеха. Вратарят Анти Раанта направи 20 спасявания. Пиер-Люк Дюбоя и Кайл Конър бяха точни за Уинипег. Кейси ДеСмит направи рекордните за кариерата си 52 спасявания при чистата победа на Питсбърг над Бостън с 4:0. Джейк Гънцел вкара 3 гола, а Джейсън Цукер също се разписа. Кевин Фиала вкара два пъти за успеха на Минесота над Ванкувър с 6:3. Така отборът си заслужи второто или третото място в Централната дивизия, както и сблъсък със Сейнт Луис в плейофите. Кирил Капризов и Матс Дзукарело записаха по гол и две асистенции всеки, а Джаред Спърджън и Райън Хартман също отбелязаха. Елиас Петърсън бе точен два пъти, Матю Хаймор вкара другия гол за Ванкувър. Робърт Томас вкара 20-ия си гол за успеха на Сейнт Луис над Сан Хосе. Дакота Джошуа също вкара, както и Павел Бучневич за 12-ата победа на Сан Хосе в последните им 14 мача. Джордан Бинънгтън спаси 20 шута. Ноа Грегър отбеляза единственото попадение за "акулите". Филип Дано вкара в пети пореден мач за Лос Анджелис, който се наложи над Чикаго. Това беше негов 26-и гол за сезона. Той е първият играч след Малиан Гоборик през 2014, който вкарва в пет поредни срещи. Анце Копитар, Андреар Атанасиу и Тревър Муур също вкараха за Лос Анджелис. Джонатан Куик спаси 15 удара. Петрик Кейн се разписа за Чикаго, който записа девета загуба в 11 срещи. Кейл Окпосо и Алекс Туш матираха съперника при победата на Бъфало над Ню Джърси. Расмус Далин, Оуен Пауър и Джеф Скинър също вкараха. 40-годишният Крейг Андерсън направи 31 спасявания. Никита Окхотюк вкара в дебюта си в NHL, а и Йеспер Боксвист се разписа за Ню Джърси. Джеймс ван Раймсдик отбеляза два гола и добави асистенция, Иван Проворов също се отчете с попадения и голово подаване при тримуфа на Филаделфия над Монреал. Оскар Линдблом, Мортан Фрост и Трейвис Конечни бяха автори на другите попадения за победителите. Мартин Джоунс спаси 31 шута. Майк Хофман, Джейк Еванс и Коул Коуфилд вкараха за Монреал.