Евертън игра загуби с 0:0 на "Анфийлд" в ливърпулското дерби в опит да измъкне точка или три в борбата си за оцеляване. Стратегията на "карамелите" даде резултат през първото полувреме, но през втората част "мърсисайдци" вкараха два гола и се поздравиха с победата. През цeлия двубой тимът на Юрген Клоп имаше превъзходство, както показва и притежанието на топката, което бе над 80% за домакините, докато Евертън записа второто най-слабо постижение по притежание на кълбото в историята на Висшата лига - само 17.25%. След срещата впечатление направи и още една доста неприятна статистика за гостите. Възпитаниците на Франк Лампард размениха едва 93 паса срещу 700 за Ливърпул. Нещо повече, централният полузащитник Алан постигна само две точни подавания през своите 73 минути на терена. За сравнение, колегата му Тиаго Алкантара изнесе още един великолепен мач и се отчете със 120 успешни подавания - с 27 повече от тези на целия противников отбор. За Алан статистиката е унизителна, защото се оказа, че и двете му точни подавания са при подновяване на играта от центъра. Бразилецът, който пристигна от Наполи през 2020 година срещу 21.7 млн. паунда, е пробвал общо 6 паса срещу Ливърпул, но останалите 4 от тях са били неточни. В Twitter не пропуснаха да го иронизират, че поне през втората част успеваемостта при подаванията му е 100%. "Карамелите" са в зоната на изпадащите, но в оставащите 6 срещи до края на кампанията ще продължат да се борят за спасението си. Съставът е на 2 точки от спасителната зона.