Отборът на ЦСКА поведе в класирането на Първа лига, след като победи Ботев Пловдив с 1:0 като гост в отложен мач от петия кръг на първенството. На стадиона в Коматево домакините бяха по-активни през първата част и имаха отличен шанс да поведат в резултата в 29-та минута, когато Реда Рабей остана очи в очи с Густаво Бусато, но бе надигран от вратаря на "червените". До края на полувремето Джеймс Ето'о и Емануел Току пропуснаха нови добри ситуации за "канарчетата", а центриране на Рабей от корнер срещна гредата. След почивката играчите на Саша Илич вдигнаха оборотите, но трудно стигаха до голови положения. В 70-та минута гостите получиха право да изпълнят дузпа след ненужно нарушение на Ето'о срещу Марселино в ъгъла на наказателното поле. Резервата Дюкенс Назон бе категоричен от бялата точка и откри резултата.

В оставащите минути пловдивчани натиснаха в търсене на изравнителен гол, но така и не успяха да стигнат до такъв. ЦСКА записа десета победа от началото на сезона и излезе на първа позиция с 31 точки, една повече от втория ЦСКА 1948, който е изиграл мач повече. Ботев заема 10-то място в класирането с актив от 13 точки.