Чикаго Блекхоукс победи у дома Лас Вегас с 4:3 след дузпи, елиминирайки от плейофите гостите от щата Невада. Тайлър Джонсън осигури успеха илинойсци при седмия кръг на наказателните удари. В редовното време Тайлър Радиш вкара два пъти за победителите, а Кейлъб Джоунс добави третото попадение. Вегас имат 92 пункта, на три от Нешвил, който има и двубой по-малко. Майкъл Амадио, Макс Пасиорети и Алек Мартинес вкараха техните голове. Аризона Койотис спечелиха с 4:3 след продължение над Далас, който се класира в последния момент за втората фаза, събирайки 96 точки. Травис Бойд донесе триумфа за отбора от Глендейл в 1:43 минути след началото на допълнителното време. Лос Анджелис Кингс пребори Сиатъл Кракен с 5:3 и си гарантира среща с Едмънтън в първия кръг на втората фаза от шампионата. Лиас Андерсон вкара първия си гол за Кингс, а това се случи в началото на третата част, за да изведе своите напред за 4:3. Стражът Джонатан Куик спаси 36 удара и регистрира пета поредна победа като титуляр.