Джонатан Юбердо постави рекорд по точки за Флорида, като отборът си осигури и място в плейофите с успеха си 5:3 над Бъфало. Той вкара 24-ия си гол и има общо 97 точки през сезона - с една повече от съотборника си Александър Барков, чийто рекорд бе от 2019 година. Антони Дюклер отбеляза два пъти за Флорида, като тимът записа седма победа в последните 8 мача. Макензи Уигър се отчете с гол и асистенция за състава, а Антон Лундел също се разписа. Джеф Скинър вкара и подаде за Бъфало, който може да пропусне плейофите за 11-ти пореден път. Таге Томпсън и Кайл Окпосо също се разписаха. Джош Норис вкара хеттрик за първи път в кариерата си при успха на Отава над Детройт с 5:2. Артьом Зуб и Никита Зайцев също се разписа за "сенаторите", а Антон Форсберг направи 30 спасявания. Микаел Расмусен и Дилан Ларкин вкараха за Детройт. Жан-Габриел Паго отбеляза 3 гола и добави асистенция при успеха на Ню Йорк Айлъндърс над Ню Джърси. Вратарят Кори Шнайдер спаси 27 шута. Кайл Палмиери вкара другия гол за Айлъндърс и прибави и две асистенции. Йеспер Боквист, Томас Татар и Нико Хишиер се разписаха за Ню Джърси. Кевин Хайс вкара единствено при дузпите за успеха на Филаделфия над Ню Йорк Рейнджърс с 4:3. Кам Йорк и Оуен Типет нанизаха ранни попадения, а Джоел Фараби направи 3:0 за Филаделфия, но Рейнджърс се завърна с 3 гола на Артеми Панарин, Мика Зибанеяд и Андрю Коп. Ший Тиодор вкара 2:05 минути след началото на продължението за успеха на Вегас над Ванкувър. Джонатан Маршесо помогна с гол и асистенция, а Алекс Петранджело също вкара. Робин Лерер направи 26 спасявания. Джей Ти Милър и Бо Хорват отбелязаха в третата част за Ванкувър. Джоел Ериксон вкара 20-ия и 21-ия си гол през сезона, като добави и асистенция за убедителния успех на Минесота над Вашингтон. Тимът вече има 9 победи от последните си 10 мача. Тайсън Джост и Никола Делорие също се разписаха. Гарнет Хатъуей отбеляза единственото попадение за Вашингтон. Шейн Гостисбеър вкара 14.7 секунди преди края на продължението за победата на Аризона над Чикаго. Успехът е едва втори за отбора в последните им 9 мача. Патрик Кейн и Дилан Строум вкараха за Чикаго. Конор Макдейвид вкара гол и направи 2 асистенции при разгромната победа на Едмънтън над Анахайм с 6:1. Леон Драйсатъл отбеляза своя гол №50 за сезона. Тайсън Бари и Брет Кулак вкараха по гол и се отчетоха с по 2 асистенции, Райън Нъджънт-Хопкинс също се разписа. Зак Астън-Рийз отбеляза за Анахайм. Джаред Маккан вкара в първата част, а Райън Донато се разписа в третия период при успеха на Сиатъл над Далас. Яни Гурд също отбеляза за победителите, както и Карсон Кулма, който се разписа на празна врата в края. Крис Дриджър спаси 29 удара. Джон Клингберг вкара петия си гол за сезона за Далас.