6-месечното бебе Мартин се оказа най-малкият участник в седмото издание на маратона на Стара Загора, в който на старта застанаха над 800 лекоатлети от Българя и чужбина. Отрочето премина 21-километровата дистанция в количка, бутана от майката Милена и таткото Живко, които пристигнаха от Казанлък, за да се включат в масовата проява. Тройката финишира за по-малко от два часа и остана до края, за да види как победителят в класическата дистанция - турският състезател Омер Алканоглу, за втори път през последните 3 години взема лавровия венец с резултат от 2.31:15 часа. По-слабото си постижение от предходното в Трабзон преди месец състезателят, който в момента е на 256-то място в световната ранглиста, оправда със силния насрещен вятър по трасето в Града на липите. Минута по-късно финишира и българинът Шабан Мустафа, а Александър Спасов завърши трети. В челната десетка попадна и една жена – Надежда Ангелова, която приключи на девето място в общото класиране и на първо сред дамите с резултат от 3.04:01 ч. Топ 10 допълниха още Никола Кондарев, Иван Загоров, Илия Куцаров, Красимир Чотов, Игор Якимовски и Йордан Стойков. В класическата маратонска надпревара участие взеха 70 души, сред тях най-възрастен бе 74-годишният англичанин Алън Кей, който не за пръв път тича по трасето в Града на липите. Организаторите споделиха, че ден преди старта заявка за участие е депозирал 90-годишен нашенец, но получил отказ заради претърпяна преди година сърдечна операция за слагане на байпас. Сред тичащите в полумаратона бе и сребърният медалист по биатлон Благой Тодев. Той пристигна на финала дори без да се задъха и обясни участието си с морална подкрепа за приятелката си, която е лекоатлетка. Благой си пожела успешни тренировъчни лагери през лятото и златен медал на световното за младежи. Богдан Семьонович от Украйна спечели на 21 км. с време от 1.07:19 ч. Той остави зад себе си на втора и трета позиция българските бегачи Стоян Владков и Йоло Николов. В топ 10 влязоха още Стефан Йорданов, Николай Първанов, Ивайло Валев, Владислав Михайлов, Милица Мирчева, която е първа при жените, както и Атанас Куцаров и Николай Николов. На 10 км. успехът е за Християн Стоянов с 32:52 мин. Втори и трети са Сава Тодоров и Иван Андреев. В топ 10 попаднаха и Тенчо Жеков, Янислав Тодоров, Борислав Палашев, Емил Веселов, Чудомир Черногоров, Димитър Генов и спечелилата първото място при жените Лиляна Георгиева.