Канзас спечели титлата в Колежанското първенство на САЩ след победа със 72:69 над университета на Северна Каролина. Мачът за титлата на Националната колежанска атлетическа асоциация (НКАА) се игра пред над 70 хиляди души на стадион "Супердом" в Ню Орлиънс. Воденият от треньора Бил Селф тим на Канзас направи най-големия обрат в историята, връщайки пасив от 16 точки и изоставане от 25:40 на полувремето. Това е четвърта титла за Джейхоукс в историята и първа от 2008 година насам, когато съставът отново бе воден от Бил Селф. До момента най-големият обрат за трофея бе на Кентъки, който през 1998-а стопи пасив от 10 пункта срещу Юта. След равностойно начало и резултат 22:22, Северна Каролина вкара 16 поредни точки, за да дръпне с 38:22 малко преди почивката. Целият аванс на Тар Хийлс обаче бе заличен за десетина минути в началото на второто полувреме и в последните минути играта се водеше кош за кош. Минута и 16 секунди преди края Дейвид МакКормак се пребори за една отскочила топка и вкара, за да даде преднина на Канзас от 70:69. МакКормак добави още един кош 22.3 секунди преди края, за да стане авансът на поставения под номер 1 в схемата тим на Канзас три точки. Кейлъб Лав и Пъф Джонсън пропуснаха последователно стрелби от тройката за изравняване на резултата, но Северна Каролина получи и един последен шанс да прати мача в продължение, след като гардът на Канзас Дажуан Харис стъпи на крайната линия на игрището. Топката отново попадна в ръцете на Лав, който обаче стреля леко вляво от коша и така Канзас триумфира с титлата. МакКормак завърши с 15 точки и 10 борби за победителите, а още 15 точки за Канзас добави Джейлън Уилсън. Реми Мартин пък се включи от пейката с 14, като 11 от тях дойдоха през второто полувреме. За Северна Каролина контузеният в глезена Армандо Бако и Ар Джей Дейвис вкараха по 15 пункта и хванаха 15 и 12 борби съответно, а по 13 точки добавиха Брейди Манек и Кейлъб Лав.