„Лудогорец" загуби с 0:4 от „Базел" под дъжда на стадион "Санкт Якоб Парк" и записа третото си поражение в групите на Шампионската лига.
Така разградчани остават с три точки в група "В" на турнира, където са още отборите на „Реал"-Мадрид и „Ливърпул". Головете в мача забиха Бреел Емболо, Дерлис Гонсалес, Шкелзен Гаши и Марек Сухи.
Разградчани изиграха може би най-слабата си продукция през последните години в Европа и логично бяха разгромени. В действията на българите нямаше и помен от показаното срещу същия съперник преди две седмици в София. На терена "орлите" бяха повече от апатични, правеха груби грешки в защита, халфовата линия бе мудна, а атаката - изцяло неефективна, което доведе и до поражението.
От своя страна домакините предложиха модерен футбол, с много движение и разнообразни атаки и заслужено си взеха победата и трите точки.
Все пак не трябва да бъдем докрай критични към лудогорци, тъй като момчетата на Георги Дерменджиев до този момент ни донесоха изключително много щастливи моменти.
Домакините започнаха здраво мача и в началото се опитаха да притиснат българите в собственото им наказателно поле. Във втората минута Гонсалес бе изведен отдясно и стреля остро от границата на наказателното поле, но Владо Стоянов изби топката. Малко по-късно Шер изпълни добре пряк свободен удар, но отново Владо Стоянов бе на мястото си и спаси. Тези силни минути на домакините не уплашиха българите и те успяха да изнесат играта в по-предни позиции.

В 11-ата минута Кайсара проби по крилото и центрира в наказателното поле на „Базел", но там Мишо Александров не успя да нанесе голов удар. В ответната атака Бреел Емболо бе изведен зад защитата на „Лудогорец", но в последния момент Козмин Моци го връхлетя и успя да блокира удара му. В 17-ата минута Козмин Моци получи неприятна контузия в бедрото и дълго време получаваше медицинска помощ, но все пак се завърна в игра. Румънецът обаче не издържа много на болката и само две минути по-късно бе принудително заменен от Александър Александров. Последваха силни моменти за българите.
В 23-тата минута Абало проби отляво, последва техничен удар от дъгата на наказателното поле, но неточно в аут. Малко по-късно Кайсара намери Дани Абало в наказателното поле, който стреля от воле, но над вратата.
Разградчани изцяло доминираха в тези минути, като след половин час игра Мишо Александров стреля мощно от границата на наказателното поле, но Вацлик бе на мястото си и боксира топката. Футболистите на „Базел" се стреснаха от тези положения и отново вдигнаха оборотите. В 33-тата минута Айнени залъга Александър Александров и шутира технично от ъгъла на наказателното поле, но Владо Стоянов улови топката. Минута по-късно Емболо бе изведен зад защитата на „Лудогорец", успя да надбяга Терзиев и с техничен удар опъна мрежата на орлите за 1:0.
Това попадение успокои домакините, които взеха изцяло инициативата и контролираха играта. Швейцарците разиграваха в средата на терена и не даваха много шансове на българите.
Така се стигна до 41-вата минута, когато защитата на „Лудогорец" отново се издъни, след като Гонсалес бе изведен сам срещу Владо Стоянов и без проблеми вкара за 2:0. Останаха съмнения за тънка засада, която обаче не бе маркирана и швейцарците взеха солиден аванс.
В края на полувремето „Лудогорец" можеше да върне едно попадение, но Михаил Александров направи феноменален пропуск, след като се озова сам срещу Вацлик, но не успя да го преодолее.
Второто полувреме започна със смяна за българите, като в игра се появи Юнес Хамза, който замени Роман Безяк. В 49-ата минута швейцарците дори забиха трети гол, но за щастие попадението справедливо бе отменено поради засада на Гонсалес. Пет минути по-късно Дяков получи топката на дъгата на наказателното поле и стреля от воле, но неточно в аут. Последва страхотен шанс за домакинте. Гаши стреля мощно от ъгъла на наказателното ни поле, но топката профуча над вратата на Стоянов. В 59-ата минута Базел заби нов гол. Емболо направи страхотно центриране отдясно и поднесе топката на Гаши, който от границата на вратарското поле без проблеми опъна мрежата на Владо Стоянов за 3:0.
Това обаче не бе всичко и само шест минути по-късно домакините забиха нов гол. Защитата на „Лудогорец" сътвори поредна издънка, при която топката достигна до Сухи, който отблизо простреля Владо Стоянов за 4:0. От повторенията обаче се видя, че Сухи играе с ръка, преди да отбележи. Това попадение определено бе нередовно, но в крайна сметка швейцарците взеха солидна преднина.
Малко по-късно домакините изпуснаха поредното си положение, след като Емболо не успя да вкара сам срещу Стоянов. Постепенно темпото на игра падна, а срещата се доиграваше.
„Базел" контролираше действията, спокойно разиграваше топката в средата на терена и не даваше никакви шансове на българите. Така логично швейцарците си взеха победата и трите точки.

„Базел" - „Лудогорец" 4:0