Демонстранти, излезли за 40-ти път на #ДАНСwithme в София, атакуваха народните представители на излизане от Парламента с бутилки и камъни. Депутатите от БСП и ДПС, които се опитаха да се изтеглят с автобус, се върнаха отново в сградата на Народното събрание, където остана групата от ГЕРБ. Хората на Бойко Борисов имаха намерение да пренощуват там, за да не дразнят протестиращите.

Сред демонстрантите имаше и много провокатори, някои, от които бяха представители на "Атака". Опитът да се блокира напускането на депутатите обаче беше дело на всички, които се бяха събрали близо до сградата на Народното събрание. Полицията се опита да изкара народните представители откъм храм-паметника "Св. Александър Невски".

Протестиращите обаче усетиха това и препречиха пътя на белия туристически автобус, пълен с депутати, които трябваше да бъдат превозени на безопасно разстояние до домовете си. Полетяха камъни и бутилки срещу полицията и рейса. Някои от тях счупиха стъклата на автобуса. Полицията отвърна със сила и разблъска протестиртащите. Това окървави демонстрациите. Имаше пострадили с пукнати глави и други контузии.

Последният опит на протестиращите да блокират автобуса беше като седнаха на паважа. Сравнително бързо обаче бяха разбутани и той беше освободен. Следващият номер на полицията бе да изкарва депутати с линейки.

Блокадата на парламента започна привечер. Хората се струпаха  към 17 ч. следобед откъм служебния вход на Народното събрание, където депутатите от три комисии обсъждаха предложената от правителството актуализация на бюджета.

Броят на хората, както и освиркванията и скандираният "Оставка!" постепенно нарастваше.

С наближаването на традиционния час за начало на протеста #ДАНСwithme, който отбелязва 40-ти ден, сборният пункт бе променен и хората започнаха да се стичат към парламента.

Към 20 ч. вечерта протестиращите бяха блокирали всички изходи на НС, през които депутатите и тримата министри, присъствали на заседанието за бюджета, могат да напуснат сградата. Някои от тях пробваха да излязат, но се прибраха.

Към 21 часа обсадата продължаваше, а вътре в сградата на парламента оставаха блокирани по-голямата част от депутатите, участвали в заседанието на комисиите, тримата министри - финансовият, икономическият и социалният, оператори с камери, журналисти и служители на НС.

"Просто седим и чакаме, няма какво друго да правим", каза репортер, заварен от блокадата в парламента. За да не бъдат дразнени протестиращите, светлините в повечето зали на сградата бяха изгасени и тя потъна в тъмнина. Изключено бе и уличното осветление.

Масирано бе полицейското присъствие, като се включи жандармерия с пълно снаряжение от щитове, шлемове, палки. Напрежението постоянно нарастваше и на няколко пъти се стигна до сблъсъци. Полицията втвърди мерките и се стигна до насилие. Протестиращи бяха изблъсквани с сила, видяха се окървавени лица. Бяха пуснати димки от полицията.

Има около десетима ранени и от двете страни на протеста. Един е със сътресение на мозъка, нараняванията на другите са леки. Оказана им е медицинска помощ. 

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов поиска от президента Росен Плевнелиев да свика КСНС. Малко по-късно той настоя и за оставката на правителството на Пламен Орешарски.

Полицаи бутаха с щитове протестиращи, които бяха налягали на жълтите павета. По този начин те се опитваха да направят коридор за извеждане на депутати и министри от сградата. По автобуса полетяха камъни и бутилки. Бяха счупени две от неговите стъкла. Отвътре веднага се появиха полицейски щитове.

Към 22.30 часа автобусът беше изпочупен от протестиращите. Въпреки това той продължи да се движи метър по метър. В същото време полицията отцепи района около парламента.

Млада жена се оплака, че полицаи са строшили велосипеда й, като са го хвърляли на земята.

В по-ранен час през протестиращите успя да се "промуши" единствено депутатът от левицата Георги Кадиев с личната си кола, но бе шумно освиркан и замерян с домати.

Към 1 часа в сградата на Парламента имаше трима министри - Драгомир Стойнев, Хасан Адемов и Петър Чобанов, десетки депутати и журналисти. Вътрешният министър Цветлин Йовчев съобщи, че ще бъде направен нов опит за извеждането им навън.

Демонстрантите изграждат барикади пред Народното събрание, като трупат тротоарни плочки от близките улици, маси от кафенетата, пътни знаци и кофи за боклук.