Сиера се включи в масовото недоволство на тенисистите от качеството на храната. Двойката разказва, че се опитва да се справи с проблема, като харчи по 200 долара дневно за доставка на храна отвън.
Любопитно
Facebook дари един милион британски лири, за да спаси музея „Блечли парк“
От компанията съобщиха, че дарението е признание за ролята на „Блечли парк“

Facebook направи дарение от един милион британски лири в подкрепа на музея „Блечли парк“, където е била базата на дешифровчиците на кодове през Втората световна война, съобщи Асошиейтед прес.
Историческият музей загуби почти напълно приходите си по време на пандемията от новия коронавирус.

От компанията съобщиха, че дарението е признание за ролята на „Блечли парк“ като „духовен дом на съвременните компютърни науки“.
През Втората световна война във викторианската провинциална сграда работят множество специалисти по разбиване на кодове, които успяват да дешифрират комуникацията на нацистките войски и така допринасят за победата на съюзническите сили. След войната имението е превърнато в музей и историческа атракция, там се провеждат и курсове по кодиране.
Според Стив Хач, вицепрезидент за Северна Европа на „Фейсбук“, работата на социалната мрежа в новите технологии и по-специално върху изкуствения интелект би била невъзможна без постиженията на пионера в компютърните науки Алън Тюринг и екипа от „Блечли парк“.

„Надяваме се, че ако „Блечли“ остане и продължи да работи, ще вдъхнови новото поколение инженери“, каза той.
Като много други музеи и атракции, „Блечли парк“ бе принуден затвори през пролетта заради пандемията. Facebook се надява с дарението си за помогне на музея да преодолее кризата, като запази персонала и експозицията да остане достъпна за посетители.

Музеят, посрещал стотици хиляди посетители всяка година преди пандемията, очаква дефицит от два милиона британски лири тази година.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
-
ИМИГРАЦИОННИпреди 2 дни
Демократите са готови за имиграционна реформа още в първите дни на Байдън
-
САЩпреди 3 дни
Да предадеш роднина на ФБР. Какво се случва след нападението над Капитолия?
-
САЩпреди 23 часа
Капитолия е под пълна блокада
-
ИМИГРАЦИОННИпреди 2 дни
В първия ден – Байдън предлага зелени карти за имигрантите без статут
-
Българияпреди един ден
България получи новата пратка с Pfizer/BioNTech, но наполовина по-малка от очакваното
-
Коронавирусътпреди 2 дни
200 000 заразени в САЩ за ден, починалите вече са близо 400 000
-
СВЯТпреди 2 дни
В Италия: Евакуираха 4500 души заради бомба от Втората световна война
-
Българияпреди един ден
По-малко от очакваното: Пристигат още дози на Pfizer и BioNTech
Интересно
„Оцелей през 2020“ – онлайн игра ни връща в трудната година
Смеете ли да изживеете отново играта започвайки 2020-та с пожарите в Австралия и началото на пандемията?
Нова онлайн игра ни връща обратно в най-ужасната година за човечеството година. „2020 Игра“ е онлайн базирана и може да се играе от всеки през уеб браузър. Отнема около 10 минути, за да преминете през всички предизвикателства на 2020 г.
Всичко започва с пожарите в Австралия, където трябва да избягвате пламъците и да спасите една много симпатична коала. Следва, разбира се, появата на коронавируса – от вас се иска да напазарувате тоалетна хартия и провизии, с които да оцелеете през първия локдаун.

Сн: Screenshot
Интересно
Тенесист под карантина с популярна порноактриса (СНИМКИ)
Гаджето на Бърнард Томич е недоволна от условията
Австралийската тенис звезда с хърватски корени Бърнард Томич е поставен под строга карантина в Мелбърн. За щастие, обаче, той не е сам, а с приятелката си Ванеса Сиера – популярна от специализирана страница за фили за възрастни.
View this post on Instagram
Сиера е особено активна в социалните мрежи, а от началото на карантината им не спира да се оплаква на последователите си. Тя споделя, че не харесва храната, не е доволна, че има само една тоалетна и не може да мие косата си сама, без помощта на фризьор.

Сн: btv.bg
„Най-лошото на карантината е това, че аз не мия собствената си коса. Никога не съм си мила косата. Просто не го правя. Обикновено фризьорите го правят вместо мен два пъти в седмицата. Това е ситуацията, с която трябва да се справяме“, разказва Ванеса във видео, което ни пренася в хотелската стая, която двамата с Томич обитават.
„Освен това има само една тоалетна. Никога не съм ходила по голяма нужда пред Бърнард, не знам какво ще правя. Трети ден е. Не мога да го направя пред него. Не съм преминала тази граница във връзката ни и се надявам да не ми се наложи“, продължава тя.
Любопитно
Пуканките честват своя празник
В Англия „царевица” обозначава пшеницата, а в Шотландия и Ирландия думата е посочена като овес
Най-предпочитаната филмова храна – пуканките – честват своя празник днес, 19 януари.
Знаете ли че, още преди Колумб да открие Америка, карибските индианци са използвали царевицата за декорация. Царевицата е важна храна за ацтеките, които са ги използвали като декорация за церемониални фуражки, колиета и орнаменти върху статуите на боговете им, включително Тлалок, Богът на дъжда и плодородието.
В продължение на дълги години местните жители на Северна и Южна Америка са намирали основното си препитание именно от царевицата, която расте в полетата. И така до наши дни.
Любопитен факт е, че най-старите пуканки, ушити на наниз, са открити преди около 4000 години в пещерата с прилепи на запад от Ню Мексико.
Интересна е и етимологията на думата „царевица”. Житото от Библията е вероятно ечемик. Грешката идва от променената употреба на думата „царевица”, която се използва за обозначаване на най-използваното зърно на конкретно място.
В Англия „царевица” обозначава пшеницата, а в Шотландия и Ирландия думата е посочена като овес. Тъй като царевицата е общоприетата дума в Америка за „жито”, това е и останало до днес.
В продължение на векове пуканките остават фаворит сред много нации. Определено най-големите консуматори са американците. Нещо повече, много от тях използват любимите царевични удоволствия, за да спрат цигарите. Европа е на второ място по консумация, а Азия на трето.
Повечето хора предпочитат солените пуканки в комбинация със силно газирана напитка. Не са малко и феновете на карамеления вид царевично изкушение, като той е предпочитан в комбинация с минерална вода.
В България, освен като вид храна, пуканките все още се използват и за украшение. Спомените от близкото минало пазят в кашоните с коледни играчки гирлянди направени от пуканки. За първия ден от Нова година някои деца все още подготвят своите сурвачки, красиво изработени именно от царевичното изделие.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
⇩ Коментирайте ⇩