Левски София е новият шампион на efbet Супер Волей. Тимът на Николай Желязков победи ЦСКА с 3:1 гейма в зрелищен сблъсък и сложи край на финалната серия пред собствена публика в зала "Левски София".

ЦСКА успя да изненада отбора на Левски София в началото и поведе с 4:1, докато "сините" опитваха да намерят своето темпо и да отговорят на агресивната игра на съперника. Тимът на Николай Желязков стартира с добре насочен сервис, а силните изяви при атака в центъра на Гоцев доведоха до изравняване при 10:10. "Сините" отново бяха догонващи в резултата при 19:15, но стопиха изоставането много бързо до 18:19. Двете грешки на сервис за ЦСКА в края на гейма (при 23:20 и 24:22) не бяха използвани от "сините" и в крайна сметка домакините загубиха с 23:25.

Вторият гейм започна силно за Левски София с аванс от 3:0, което им помогна да върнат самочувствието си и да заиграят по-освободено. ЦСКА увеличи своите грешки и допусна сериозно изоставане при 8:13, но със силен сервис и добре построена блокада успяха да намалят разликата до 12:14. Силните минути за "червените" не продължиха дълго и Левски София продължи да бъде по-агресивният отбор, с което си осигури и изравняване на геймовете при 25:19.

Третата част започна оспорвано при равенства 4:4 и 7:7. Силен сервис на Левски София и атака от втора линия от зона 6 на Гърков изведе тима напред за 10:8. ЦСКА отговори с бърза атака на Вълчев, но грешка при сервис на Бързакович не им позволи да изравнят веднага, но все пак успяха при 14:14. С правилно насочен сервис и блокада "червените" взеха отново предимството при 16:15, но мощни атаки и два аса на Гърков отново промениха лидера за 19:16. Левски София продължи да бъде отборът с по-агресивна игра и спечели гейма с 25:20.

"Сините" продължиха със същия агресивен стил на игра и поведоха още в началото с 3:0. "Червените" показаха силна игра в атака, но по-големият им брой грешки усложни максимално мисията им за превземане на лидерството. Стабилната преднина (10:7) даде самочувствие на Левски София да натисне още началния удар. "Червените" успяха да се доближат на точка при 15:16, но отново грешни отигравания позволиха на домакините да имат добра преднина при 20:17. ЦСКА не успя да обърне хода на мача, а Левски София показаха огромен хъс и умения, за да спечели не само мача с 25:21, но и титлата в efbet Супер Волей.

За възпитаниците на Николай Желязков това е първа шампионска титла на страната от 15 години насам - "сините" взеха реванш за поражението от "червените" в спора за трофея през сезон 2009/10. С титлата Левски оформи дубъл след спечелването на Суперкупата на България по-рано през сезона, а и си гарантира директно участие в групите на Шампионска лига през следващата кампания.