Голмайсторът Асен Василев надскача противник за първа топка

В турнира за купата на най-силната опън дивизия ,,Миньор" Чикаго разгроми с 5:1 гръцкия тим ,,Хеленики" на четвъртфинал. Мачът се изигра в неделната сутрин на ,,Олимпик парк" в предградието Шамбург. Двубоят започна ударно с две греди за жълто-черните. Първо лидерът в защитата на „винкелите" Георги Николов счупи горната греда с удар с глава. На следващата атака Асен Василев отправи силен удар от трийсет метра и отново нацели горната греда, за да провери здравината й. Първият гол за „чуковете" падна в 23-ата минута, когато гръцкият футболист в отбора на жълто-черните Пари Пантазопоулос изпълни прецизен пряк свободен удар, като буквално сложи топката върху главата на включилия се централен защитник на ,,Миньор" Светозар Гюров, който вкара за 1:0. Пет минути по-късно Ивалин Гунчев отправи точен удар от границата на наказателното поле и покачи на 2:0. Преди края на първата част южните ни съседи върнаха един гол за 2:1.

С подновяването на играта жълто-черните се втурнаха в атака и логично успяха да отбележат трети гол за 3:1. Автор на попадението стана полузащитникът Евгени Руссу. Той отправи удар по земя, топката рикошира в крак на неподготвен защитник на гърците и коженото кълбо се озова в мрежата. Малко по-късно Благой Вълчев тръгна от центъра на терена, преодоля персоналния си пазач и изведе по прекрасен начин вдясно Пари Пантазопоулос. Легионерът счупи кръста на защитник и вкара в противоположния долен ъгъл за 4:1. Пет минути по-късно капитанът Благой Вълчев си изпроси глупав червен картон, след като ритна без топка играч на противника и по-този начин лиши отбора от своите умения в следващите два мача. Гръцкият играч участник в ситуацията се размина само с жълт картон.

Точка на спора сложи юношата на ЦСКА Асен Василев, който използва излизане на гръцкия вратар и отбеляза на празна врата за 5:1. „Въпреки привидно отличния резултат за нас се получи оспорван мач. Ние владеехме повече инициативата, всички момчета се раздадоха. Оттук натам каквото и да постигнем, е голям успех за ,,Миньор" и българския клубен футбол в САЩ", сподели след мача старши треньорът на ,,Миньор" Емил Миланов. Достигането до полуфинал в турнира за купата се случва за първи път в кратката тригодишна история на ,,Миньор"-Чикаго. През 2011 година „чуковете" стигнаха до четвъртфинал, а миналата година отпаднаха още в групите.

Тази неделя от 9,30 часа на ,,Олимпик парк", игрище номер 2, ,,Миньор" ще играе полуфинал с коравия тим на Арлингтън ,,Аксес лайтенинг". Припомняме ви, че този сезон в шампионата двата отбора си размениха по една победа, а във втория мач помежду им имаше и меле на терена заради изритан футболист на ,,Миньор" без топка.