Освен идейна, предизборната борба в България може и да е забавна. Зависи от какъв ъгъл се гледа на нея. Такова бе шоуто, разиграно от Георг Георгиев от ГЕРБ, Евгений Михайлов от ДОСТ, Иван Таков от БСП, Илиан Тодоров от „Атака" и Свилен Милушев от СДС в ефира на телевизия ПИК. Политическият сблъсък беше белязан още в самото начало, когато в ефир неочаквано се появи актьорът Павел Поппандов. „Искам да задам един въпрос на ефенди Михайлов - не Евгений! Колко ти плати Местан, за да му станеш съдружник, не се ли чувстваш крайно неудобно?", попита Поппандов.

В отговор режисьорът Евгений Михайлов заяви, че това е поредната клевета, която чува за себе си от Поппандов, а въпросната сцена е постановка, спретната предварително. „Няма такова нещо! Аз те чакам от вчера да се появиш тук", отвърна актьорът след внезапната си поява на дебатите.

По-късно в отговор на зрителски въпрос по темата Евгений Михайлов допълни, че категорично не се срамува от Лютви Местан и че още в началото на 90-те, когато станал член на СДС, бил наричан „фес", както в момента.

Лично спречкване беляза и миналата седмица, когато Бойко Борисов, по подобие на Тръмп, се опита да обяви за „надценена" журналистката Елена Йончева, понеже пътувала по света, за да си прави репортажите от горещите кътчета, за държавна сметка. Бившият премиер заяви, че когато ГЕРБ поели управлението на страната след Тройната коалиция, се оказало, че Националната телевизия има дефицит от два милиона лева - пари, които Йончева била навъртяла за пътувания.

Журналистката обаче отвърна, че това е лъжа и ще го съди, а когато го осъди, настоя той да се оттегли от политическата сцена. За себе си обеща да стори същото, ако твърденията на Борисов са истина. Експремиерът вкара в играта бившия финансов министър Симеон Дянков, който потвърди сумата.

Впоследствие обаче се разбра, а и Борисов сам намекна за това, че два милиона наистина били платени, но не на телевизията, а за откуп покрай пленяването на български работници в страна от Третия свят. „Бяхме принудени да платим близо 2 милиона лева за Елена Йончева, договорени от нейния мъж", поправи се Борисов.

От изявления на близки около Борисов стана ясно, че парите са преведени на Националната разузнавателна служба, а не на телевизията, която се е разплатила за „едни безобразия във Франция". Борисов отказа да даде подробности що за безобразия са това. „Питайте Станишев, той знае", призовава експремиерът. Някогашната шефка на БНТ Уляна Пръмова пък обяви, че филмите на Елена Йончева са били плащани изцяло със спонсорски пари. „През последните 15 години не съм взела лев държавна пара за филмите. Ще осъдя Борисов", закани се самата Йончева.

Станишев, шефовете на разузнаването и останалите замесени засега мълчат. Но според изтеклата информация за освобождаването на въпросните пленници помогнала Франция, и може би самата Йончева. България принципно е против плащането на откуп на терористи и самият факт, че тази информация изтече от устата на бивш премиер, би могло да послужи като основание да му се търси отговорност за изнасяне на държавна тайна. Засега обаче прокуратурата пази гробно мълчание и не се меси.

В партия „Да, България" пък се появи гей скандал. Един от членовете на формацията я напусна, а като причината за това посочи подмяната на ценности и обещания. Става дума за Георги Александров, който само преди няколко дни е подал заявление за прекратяване на членството си. В поста му във фейсбук става ясно, че той е един от учредителите на партията. „В момента в почти всички листи са включени активни гей активисти, което противоречи на моите убеждения", е написал като мотив Александров. „Обичам да давам шанс на новите неща, но още при учредяването имах съмнения с кого ще се коалира „Да, България". Затова попитах и получих отговор, който тогава ме удовлетвори. Сега има различно поведение от заявеното при учредяването и затова аз оттеглям своята подкрепа от тази партия, не одобрявам този развой на нещата и този политически ход", допълва още той.