Байерн Мюнхен се класира за полуфиналите в Шампионската лига. В мач-реванш от четвъртфиналите баварците се наложиха с 1:0 у дома срещу Арсенал и с общ резултат 3:2 се класираха за предпоследната фаза на турнира.

Шесткратният шампион на Европа спечели тактическото надиграване с лондончани и запази шансовете си да триумфира с трофей по време на колебливия си сезон, докато "артилеристите" остават в битката за титлата във Висшата лига.

В 24-ата минута Давид Рая отби опасен шут на Джамал Мусиала, а Арсенал отвърна с опит за гол на Габриел Мартинели, париран от Мануел Нойер.

Две минути след почивката удар с глава на Леон Горецка се отби в страничната греда, а Рафаел Герейро не можа да се разпише при добавката.

Четвърт час след това Йозуа Кимих се разписа с удар с глава след центриране на Герейро и осигури ценния успех в полза на Байерн, който преглътна множество разочарования през кампанията до момента. След това грандът от Мюнхен успя да успокои двубоя и да контролира събитията на терена, като не позволи на гостите да създадат напрежение в наказателното поле пред Нойер.

Арсенал не е играл полуфинал в Шампионската лига през последните 15 години.